Kto był kto – zdaniem Jacka Wiernickiego?

Myślibórz – Soldin
ms

Myślibórz, to jest małe miasteczko. Wydawać by się mogło, że wszyscy się tu znają. Niestety.

Niby się znamy, ale naszym zdaniem, tak naprawdę prawie nic (poza obiegowymi plotkami) o sobie nie wiemy.

Podstawowym celem działania naszego Stowarzyszenie jest budowa społeczeństwa obywatelskiego, zwłaszcza tutaj, w naszym mieście – Myśliborzu.

Jednak by takie społeczeństwo obywatelskie mogło w Myśliborzu w pełni świadomie i odpowiedzialnie zaistnieć i funkcjonować, jego członkowie muszą bardzo dobrze znać tych, którzy dobrowolnie godzą się pełnić kierownicze funkcje we władzach samorządowych gminy i powiatu, ich jednostkach organizacyjnych, ważnych instytucji publicznych miasta i regionu oraz innych osób (fizycznych i prawnych) biorących udział (w różnym charakterze) w życiu publicznym Myśliborza i okolic.

Dlatego otwierając nową stronę, „Kto był kto?” rozpoczynamy publikację podstawowych danych charakteryzujących i opisujących poszczególne osoby (w tym kopie dokumentów dotyczących tych osób, tekstów, nagrań, filmów i fotografii). Są i będą to przede wszystkim osoby, które kiedyś (dobrowolnie, a może pod przymusem) chciały pełnić, pełniły, pełnią obecnie lub będą pełnić w przyszłości, w Myśliborzu i jego okolicy, ważne (ale i mniej ważne w życiu mieszkańców naszego miasta i Ziemi Myśliborskiej) role społeczne, kulturalne. sportowe, polityczne i jakiekolwiek funkcje publiczne.

Nie chcemy tego robić sami. Zapraszamy wszystkich chętnych, w tym samych zainteresowanych, członków ich rodzin, znajomych i przyjaciół do moderowania i uzupełniania poszczególnych wpisów i informacji. Naczelną zasadą, którą będziemy kierować się przy konstruowaniu poszczególnych notek biograficznych będzie prawda i tylko prawda. Unikać będziemy bezpodstawnych i nieprawdziwych opinii i ocen. Tych dokonają sami członkowie naszej lokalnej społeczności biorąc udział w każdych kolejnych, demokratycznych wyborach.

Dodatkowo wszyscy wiemy, że czas szybko mija. Wielu zasłużonych mieszkańców tej Ziemi już nie żyje. O wielu z nich nikt nie pamięta. Sądzimy, że może być podobnie z dniem dzisiejszym. Dlatego chcemy, choćby w niewielkiej części, przywrócić pamięć o tych, którzy odeszli i zachować jak najwięcej z historii naszego miasta i z tego, co aktualnie przeżywamy. Stwórzmy wspólnie rzetelny i bogaty materiał historyczny o Ziemi Myśliborskiej i jej mieszkańcach.

Zapraszamy do współpracy.

Stowarzyszenie Praworządność i Kultura w Myśliborzu

3 komentarze pod “Kto był kto – zdaniem Jacka Wiernickiego?
  1. Sowa pisze:

    Czemu tak późno? Taka strona powinna być w Myśliborzu dużo wcześniej!
    Lepiej późno, niż wcale. Myślę, że z czasem, stopniowo, powstanie coś naprawdę interesującego. Historyków i pasjonatów, przecież ci u nas nie brakuje.
    Powodzenia – życzę wszystkim tym, którym to, co się dzieje w Myśliborzu nie jest obojętne.

  2. Ciekawy pisze:

    Dlaczego nie ma pozostałych radnych z poprzednich kadencji?

Dodaj komentarz

Ankiety

Czy jesteś za wybudowaniem w Myśliborzu pomnika "Żołnierzy Wyklętych" lub innego prawdziwie polskiego pomnika, który upamiętniłby bezsporny fakt, że na tym terenie mieszkają Polacy?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Archiwa